O institutu

Institut Krále Sedžonga (KSI) je reprezentativní národní značkou korejského jazykového a kulturního vzdělávání. Jedná se o organizaci, která vyučuje korejský jazyk a kulturu nerodilým korejským mluvčím, kteří se jej chtějí naučit jako druhý jazyk nebo cizí jazyk. V České republice působí KSI v rámci Univerzity Palackého v Olomouci od roku 2018 a je tak součástí celosvětové sítě 234 institutů zřízených v 82 zemí světa. KSI je pojmenován po králi Sedžongovi Velikém, který v 15. století vytvořil originální korejské písmo Hangǔl, a přispěl tak k šíření vzdělání po celé zemi.

Cílem Institutu krále Sedžonga je šíření korejské kultury prostřednictvím korejského jazykového vzdělávání se zaměřením na studenty korejského jazyka. Dále se zaměřujeme na rozšiřování spolupráce mezi národy prostřednictvím kulturní výměny a přispívání k realizaci kulturní a jazykové rozmanitosti. KSI Olomouci pořádá specializované workshopy, přednášky a kulturní akce. Dále se snažíme o spolupráci s jinými instituty, které jsou zaměřeny na jiné asijské jazyky a kultury (Konfuciův institutJaponské centrum, a Taiwan Corner) na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Lidé

Ředitel

Kyou-Dong Ahn, M.A., Ph.D. (Vizitka UPOL)
Ředitel KSI Olomouc
e-mail: kyoudong.ahn@upol.cz

Administrace

Mgr. Michaela Lee (Vizitka UPOL)
korejská administrace
e-mail: michaela.lee@upol.cz

Mgr. Michaela Krátká (Vizitka UPOL)
česká administrace
e-mail: michaela.kratka03@upol.cz

Vyučující

Petra Lee, MA (Vizitka UPOL)
Česká lektorka
Titul Bc. Univerzita Semyung (KR) z oborů Korejský jazyk a literatura. Titul Mgr. Univerzita Sungkyunkwan (KR) z Východoasijských studií. Momentálně je studentkou doktorského programu na Univerzitě Karlově. Také je držitelkou certifikátu Topik 6 a Certifikátu pro učitele korejštiny, vydaného ministerstvem školství Korejské republiky.
e-mail: petra.lee@upol.cz

Ilsung Lee, B.A. (Vizitka UPOL)
Korejský lektor
e-mail: ilsung.lee01@upol.cz